Basketbalvereniging Lokomotief Hoofdsponsor:kb_logo

Basketbalvereniging Lokomotief,
social_twitter_box_blue_128social_facebook_box_blue_128social_rss_box_orange_128
YOU ARE HERE: Home > Heren 1 > Lokomotief overtuigend langs Kimbria

Lokomotief overtuigend langs Kimbria

De heren basketballers van Lokomotief namen tegen BC Kimbria sportieve revanche voor de geleden uitnederlaag eerder dit seizoen. De Rijswijkers hadden van begin tot eind de leiding in de wedstrijd en zegevierden uiteindelijk met 85-70.

De Rijswijkse club met de zo succesvolle jeugdopleiding had afgelopen zaterdag enkele sponsoren en vertegenwoordigers van de gemeente (onder wie de wethouders Dick Jense en Jos Bolte) speciaal uitgenodigd voor een bezoek aan de club. Eerder op de middag zagen zij bijvoorbeeld ook het jongens onder 18 team hun Groningse leeftijdsgenoten van RTC Noord met 98-54 verslaan. Aansluitend hierop kwam het vlaggenschip van de vereniging in actie. Lokomotief kende tegen Kimbria de gehele wedstrijd de luxe van een voorsprong, die veelal schommelde tussen de acht en twaalf punten. De Rijswijkers openden de wedstrijd in het eerste kwart meteen sterk met onder meer vier rake driepunters (twee van Jeroen Overdevest en twee van Cobbe van der Vuurst) en een nuttige invalbeurt van Kevin Joukes. Dit leverde een 22-12 tussenstand op.

Na het eerste kwart (26-19) kwam Kimbria even terug tot 29-24 na een score met bonus vrije worp. Even daarop deed jeugdspeler Dennis IJlst (pas 16 jaar) precies hetzelfde namens Lokomotief en stond het weer 34-26. Een rake driepunter van Glenn Schijf zorgde zelfs voor 45-31. Twee scores van de bezoekers uit Maastricht vlak voor rust leverden een 45-35 tussenstand op, precies halverwege de wedstrijd.

loko-kimbria3_1In de tweede helft kwam Kimbria nog even terug tot zeven punten (61-54), maar vier rake vrije worpen van Lokomotief zorgen weer voor wat meer lucht: 67-56 aan het einde van het derde kwart. In de vierde en laatste periode probeerde Kimbria met een uiterste krachtinspanning dichterbij te komen. Met fysiek spel probeerde het de Rijswijkers van hun stuk te brengen, maar Lokomotief liet zich niet in de luren leggen.

Erik Goudswaard en Cobbe van der Vuurst bleven van dichtbij scoren en Lokomotief liep daardoor zelfs uit naar 80-65, de grootste voorsprong in de wedstrijd. In de slotminuten drong Kimbria tegen beter weten nog wel aan, maar de 85-70 einduitslag betekende een dikverdiende overwinning voor het jonge Rijswijkse team.

Door de overwinning stijgt Lokomotief naar een gedeelde zevende plek in de landelijke eerste divisie. Aankomende zaterdagavond wacht de Rijswijkers opnieuw een thuiswedstrijd. Dan komt koploper Virtus uit Werkendam op bezoek in de Van Zweedenhal. Aanvangstijdstip van die wedstrijd is 19.30, toegang is gratis.

Topscorers Lokomotief tegen BC Kimbria: Cobbe van der Vuurst 22, Jordy Wilders 14, Erik Goudswaard 13.

 
  • Verjaardagen

  • LokoTweets

  • 2013-05-23Okke Hoonhout 15
  • 2013-05-27Hans Hoogenes 60 (4 dagen)
  • 2013-05-29Marnix Haaster 14 (6 dagen)
  • 2013-05-29Chantal Paape 18 (6 dagen)
  • 2013-06-01Olaf Haver 40 (9 dagen)
  • 2013-06-08Lucas Haaster 12 (16 dagen)
  • 2013-06-10Ilse Aalst 36 (18 dagen)
  • 2013-06-12Lennart Overdevest 17 (20 dagen)
Loading...

People talking about 'lokogastenboek':

Trainingsschema vanaf 6 mei

Let op!
Er is een nieuw trainingsschema vanaf 6 mei.
Check het nieuwe trainingsschema.

Komende Loko Events

Sponsoren