Naar deze dag hadden we een lange tijd uitgekeken. Een heel seizoen hard voor getrained en gewerkt en nu zou gaan gebeuren. De eerste dag van het NK toernooi en 2 interessante tegenstanders: Black Eagles die we al eerder tegengekomen zijn en de nog onbekende partij Wyba. De eerste partij was tegen Black Eagles uit Rosmalen die naast de bekend spelers versterking hadden van 2 spelers uit het JU16 team. Over het algemeen zit er geen lengte bij BE, maar wel veel snelheid. De vraag was of dit voor hun voldoende zou zijn om de trein te stoppen.
Nee dus. Lokomotief beet het spits af met 2 punten en al snel daarna volgden nog 2 anderen. De eerste time-out van BE volgende in nog geen 1 minuut en 20 seconden na dit brute geweld uit Rijswijk. De TO hielp, want de eerste punten voor BE vielen daarna en er kwam meer evenwicht in de wedstrijd. Toch wist Loko de voorsprong gestaag uit te breiden. Via een 17-26 gingen we met een 29-50 voorsprong de rust in.
De eerlijkheid gebiedt te zeggen dat we in de 2e helft lang niet zo veel indruk maakten als in de eerste helft. BE had zich ook in verdedigend opzicht beter georganisereerd. Hoewel we elk kwart winnend afsloten, waren het niet de cijfers van de eerste helft. Overigens ging het verdedigend aan onze kant ook prima. We hadden de spelers uit Rosmalen diverse malen aan de 24 seconden!
Deze eerste NK wedstrijd werd uiteindelijk verdiend gewonnen met 59-84. The eagle has landed, or rather, has crushed on Rijswijk’s soil!
Ja, en dan maar 4 uur uitzingen in het overigens zeer mooie vestingsstadje Zaltbommel. Van tevoren hadden we goed bekeken wat we zouden kunnen doen igv regen en zonneschijn. Dit laatste was gelukkig het geval en vol goede moed en euforie gingen we op stap naar de stadswal om daar lekker in de schaduw te genieten van de welverdiende lunch. Om de tijd te doden dacht ik de jongens en meisje wat cultuur bij te brengen. De geschiedenisles over deze oude vesting, de Hollandse Waterlinie en de 80-jarige oorlog was voor de meeste binnen 2 minuten alweer meer dan genoeg. ‘Ik heb over 2 weken GPW en daar mag geen andere stof in mijn hoofd bijkomen’, schreeuwt er een nog wanhopig. De rest van de lunch werd dus vooral ingevuld met eten en moppen tappen. Verder hadden we veel bekijks – een rode lint van 17 atletische figuren die door het verder groen Zaltbommel trok.
Loom van het chillen en hangen beginnen we rommelig aan de 2e wedstrijd tegen Wyba uit Wychen. Harlem Lakers had net met 30 punten verschil van hen gewonnen en dat wilden deze jongens uit Gelderland niet nog een keer meemaken. Valse hoop bleek al gauw. Binnen 3 seconden de eerste punt en ook hier in nog geen 2 minuten de eerste TO voor Wyba. Loko sloot de eerste helft winnend af met 52-31. De 2e helft ging aanvanklijk wat stroever, maar niet voor lang. Daar waar onze tegenstander het vooral moest hebben van en klein aantal spelers, hebben wij goed gebruik gemaakt van de volle bank. De einduitslag van 93-59 was meer dan verdiend en geeft een goed uitgangspunt voor over 2 weken.
Daar zien we als eerste Harlem Lakers om 12:30, op dit moment onze grootste rivaal denken we. Het zou dan ook erg leuk zijn als er veel publiek mee komt! Graag tot over 2 weken!
De Team Manager
Hans Hoogenes 59 (3 dagen)
Marnix Haaster 13 (5 dagen)
Olaf Haver 39 (8 dagen)
Lucas Haaster 11 (15 dagen)
Ilse Aalst 35 (17 dagen)
Barbara Otto 42 (19 dagen)




